TABELA ÇEŞİTLERİ

Işıklı, led, simli, döküm, baskılı, gravür oymalı ve neon tabela çeşitleri ile hizmet vermekteyiz.

Totemler

Totem tabela iş yerlerine veya merkezlere çift yönden veya istenirse dört yönden görünebilecek şekilde yere monte edilen büyük tabelalardır. Totem tabela yaparken, monte edilen yere beton dökülür veya sağlam temellere oturtulur.Totem tabela yüksek olma özelliğine sahip olmasıyla birlikte uzak mesafelerden rahatlıkla görünebilmektedir.
 

Totem Tabela Yaptıracakların Dikkat Etmesi Gerekenler
• Totem tabela yapılacak yerin iyi seçilmesi, ve rahatlıkla çift taraflı olarak görünebilmesi gerekir.
• Totem tabela yapılacak yerin zemini sağlam olmalı, beton dökülerek güçlendirilmelidir.
• Totem tabela iskeleti sağlam, kaliteli malzemeden yapması gerekir. Rüzgarda veya her hangi bir doğal olayda güçlü kalabilmelidir.
• Totem tabelalar Şehir merkezlerine,köşe ve kavşaklara,şehirler arası yollara,tesis,müessese önlerine,metro,shop center girişleri vs yerlere konulur,arzu edilen ışıklı,ışıksız her tür üründen imal edilebilir.

Totem tabela resimleri için tıklayın

       

Çatı Tabelaları

Çatı Tabela Sistemleri, genellikle sanayi bölgelerinde kullanılan büyük ebatlı tabela sistemleridir.
Çatı tabela sistemlerin de mukavemetinden dolayı(arzuya göre) alüminyum kabartma harfler tercih edilir. Çelik konstrüksiyon + profilden lambiri zemin üzerine harfler yerleştirilerek imal edilir.
 

İşin neviine göre Ortalama uygulama süresi 15 iş günüdür.
İçten aydınlatmalı veya dıştan spot aydınlatmalı olarak ışıklandırılması yapılabilmektedir.Çatı tabelaları içinde arzuya göre her tür üründen imalat mümkündür.
 

       

Cephe Tabelaları

Cephe kaplama işyerlerinin,binaların boş cepheleri, duvarları, tabela üstleri kapı üstlerinin reklam ile donatılmasıdır. işyerleri müşterileri ilk önce işyeri cephesi ile karşılaşır, Cephe kaplama reklam çalışmalarında önemli olan, baskı kalitesi olmakla beraber, seçilmiş olan reklam çalışmasının kalitesini ve etkisini belirleyecektir.

İhtiyacınız olan her türlü cephe tabelasını tasarlıyor, üretiyor ve montajını gerçekleştiriyoruz.
Tİşin neviine göre ortalama uygulama süresi 12 gündür.
Işıksız olarak imal edilen bu tabela sistemleri dışarıdan spot ile aydınlatılabilir.
Cephe Tabela Sistemleri, genellikle büyük ölçülerde olup su kontrası üzerine vinil uygulanarak imal edilir.
İşyerinize uygun olarak alüminyum dekupe, germe vinil, alüminyum üzeri kutu harf, pleksiglas, krom harf, uygulamalarıyla size hizmet veriyoruz.
 

Cephe tabela resimleri için tıklayın

       

Led Ekran Tabelalar

Beyaz rengi oluşturma yöntemlerinden biri de Kırmızı, Mavi ve Yeşil rengin belirli oranlarda karıştırılmasıdır. Diğer renklerin üretimi de Kırmızı, Yeşil ve Mavinin parlaklık oranlarının değiştirilmesi ile elde edilebilir. Led'lerin istenilen renk (dalga) ve parlaklıkta üretilebilmesi renklendirme amacı ile kullanılmasındaki ana neden olmuştur.

Yüksek hızlı teknoloji barındıran yazılım ve donanım sistemleri sayesinde bu oranlar insan gözünün algılayamayacağı yüksek hızlarda değiştirilerek görüntü elde edilmektedir.
Led ekranlar kabaca bir değerlendirme ile, bilgisayar monitörüne yada televizyona benzer görüntü sistemleridir.
Harici bir medya ortamından aktarılan görüntü kontrol sistemi tarafından işlenerek ekrana aktarılır.
Led ekran teknolojisi temel olarak; led ekranın ilgili noktasında olması gereken rengin, kontrol sistemi tarafından ilgili noktada yer alan kırmızı, mavi ve yeşil led'lerin parlaklıkları ayarlanarak oluşturulması prensibine dayanır.
Uygulanacak projeye özellikleri değişmekle birlikte temel olarak led ekranlar; kırmızı, yeşil ve mavi ledlerin yine uygulamaya göre değişen sayı, özellik ve formatlarla yerleştirilmesi ile oluşan, teknolojileri itibariyle özellikle büyük ebatlı ekranların üretiminde tercih edilen görüntü sistemidir.
Temel olarak;
          A- Led               B- Piksel           C- Modül            D- Panel          E- Ekran
yapısında tasarlanmaktadırlar.
Gün ışığında verimli çalışmaları, dış hava koşullarına dayanıklı üretilebilmeleri ve modüler yapıları ile istenilen boyut ve çözünürlükte tercih edilebilmeleri en önemli özellikleridir.
Led ekran uygulamaları genellikle uzaktan kontrol gerektirir.
Bu kontrolle yıllarca değişim sağlanır.Çok çeşitleri bulunur.
Monte süresi ekrana göre 1 haftadan başlar
 

Led ekran tabela resimleri için tıklayın

       

Pixel Led Ekran Tabela

Günümüzde büyüklü küçüklü en çok uygulanmaya başlanan tabela çeşitlerindendir.Alüminyum, paslanmaz krom çelik, kompozit vs tüm malzemelerle üretilebilir. Led ışıklı tabelalar diğer tabela aydınlatma sistemlerine göre %80 oranında enerji tasarrufu sağlar. Bu yönüyle kullanım aşamasında oldukça ekonomiktir.. Bu yüzden son dönemlerde firmaların oldukça fazla tercih ettikleri bir tabela çeşididir.

İç ve dış mekanda dekoratif ve estetik bir görünüm sağlar.
Çok çeşidi ve özel tasarımları ile dekoratif tabelalar üretiyoruz.
Kaliteli ve Garantili malzeme ve işçiliğimiz ile daima yanınızdayız.
Pixel ledlerle yapılan tabelalardada renk ve animasyon dünyasında programlamalarla istenilen uygulamaları yapabiliyoruz.
Yazı,şekil veya resimlerin istenilen renklere girmesi,animasyonları,flaşhları vs.mümkün vede arzuya göre program devamlı değiştirilebiliyor.
Çok çeşidi ile fiyatları değişiyor.
Tabela çeşidine göreTahmini uygulama süresi 10-12 gündür.
 

Pixel led ekran tabela resimleri için tıklayın

       

Gravür Oyma Tabela

Gravür genel anlamıyla kazıma yöntemi veya sanatı olarak tanımlanabilir. Yumuşak metal (bakır,çinko veya tahta) üzerine, tavlanmış çelik uçlu kalemlerle ve baskı mürekkebi kullanılarak çizilmiş desenin kağıt veya daha başka bir nesne üzerine aktarılmasıdır. Bu aktarım baskı yöntemiyle yapılır. Kendine özgü pek çok tekniği vardır. Sonuç bakımından diğer resim tekniklerinden tamamen farklıdır.

Diğer tekniklerle resim bir sefere özgü olarak yapılır.
Bir resmin aynısını yapmak hemen hemen imkansızdır.
Gravürde ise çok sayıda çoğaltılabilir.
Gravür Oyma Tabela Şeffaf Pleskinin Üzerine Yazılan Yazıya Görete Tersten Cnc veya laserde İçi Oyularak Hazırlanan ve Çevresinde Led Aydınlatma Kullanılarak Işıklı Hale Getirilen tabelalardır.
İstenilen her şekil kabartılır yada oyulur yazılar yazılır.
 

Gravür oyma tabela resimleri için tıklayın

       

Baskılı Tabelalar

Digital baskı tabelalar maliyetleri dğier reklam ürünlerine kıyasla daha ucuz imalatıda kolaydır.lakin bütçeniz sadece digital baskılı tabela yapmayı karşılıyorsa dikkat çekebilmek için mutlaka iyi bir grafik tasarımı ve kaliteli bir baskıya ihtiyacınız vardır.Arzunuz halinde ledlerle ışıklandırılır veya spotlarla aydınlatılabilir.
 

 

       

Simli Tabelalar

Tabela zemininin,harflerin,şekillerin veya resimlerinizin istenilen renk ve numaralarda simlerle yapılmış halidir.Ledlerle aydınlatıldığında ışıl ışıl yanan tabloya döner.Her tür maddeye ve araca uygulanır.Dış ve iç sim olmak üzere 2 çeşidi yapılır.Pullu tabelalardada payet denilen maddelerin tabelalara uygulanmasıyla meydana gelir.Her hareketli hali tabelaya veya dekora canlılık verir.İç ve dış zeminlerde uygulanılır.

Simli tabela resimleri için tıklayın

       

Neon Tabelalar
Neon camın iki ucuna elektrot takılarak içine sıkıştırılan gazın ateşlenerek yanması sonucu meydana getirilmiş tabela çeşitlerindendir. iç ve dış mekan ve aydınlatmada kullanılan enerji sarfiyatı diğer florasan grubuna oranla %60 daha düşük oluşudur. Ayrıca loş bir ışık yayması sebebiyle ayrı bir tercihtir. Dayanıklılık ömrüyse florsan grubuna oranla daha uzun ömürlüdür.

Kuru havanın, hacim olarak %0.0018′ini oluşturur. Renksiz bir gazdır.
Doğada dağılmış olarak ve çok küçük yüzdelerde, yalnızca atmosferde değil, aynı zamanda yeraltından çıkan doğal gazların bileşiminde de bulunur.
Molekülünde tek atom bulunması ve en dış yörüngesinin 8 elektron içermesi nedeniyle çok kararlı bir yapıya sahip olan neon, kimyasal bağlar ve bileşikler oluşturmaz.
Değerliliği sıfırdır.
Ticari amaçla, sıvılaştırılmış havadan ayrıştırılır.
Çoğunlukla aydınlatmada kullanılır.
Neon gazı içeren bir tüpte düşük basınç altında oluşturulan elektrik dolaşımı, parlak turuncu bir ışığın salınmasına neden olur.
Neon gazı aydınlatma ve reklam sektörüne yönelik tamamen el işçiliği ile şekillendirilen cam tüplerin doldurulmasında kullanılır.
Cam tüplerinin, uzunlukları büyük, çapları küçük olup, yüksek gerilimle beslenirler.Santimetrelerine göre fiyatlandırılırlar.
 

Neon tabela resimleri için tıklayın

 
Yeni Sayfa 1
Anasayfa | Ürünlerimiz | Müşteri Hizmetleri | Bize Ulaşın

Design By KurumsalNET